Poznaj nasz Zespół

Sprezynowo_PZ-71-2

Agnieszka Szprycer-Brodowska

Dyrektor merytoryczna, wychowawca

Cześć!

Edukacja to moja pasja. Od zawsze myślałam o tym, by zostać nauczycielką, a odkąd nią zostałam, cały czas szukam dróg, jakimi można to robić najlepiej. Nieustannie poszukuję nowych rozwiązań, metod ciekawych zarówno dla dziecka, jak i dla nauczyciela. Brałam udział w nauczycielskich wymianach międzynarodowych, w szkoleniach w Polsce i za granicą, nieustannie zgłębiam rozwiązania edukacyjne zarówno w zakresie pedagogiki alternatywnej, pozasystemowej, jak i tradycyjnej - wszystko po to, by wyciągnąć to, co najbardziej wartościowe.

I tak natknęłam się na Sprężynowo 🙂Na ludzi, którzy chcą tworzyć miejsce bezpieczne, przyjazne, w którym dzieci będą mogły się dobrze czuć, wspaniale rozwijać i doświadczać wspaniałych przygód i przeżyć.

Będziemy dążyć do tego, aby Sprężynowo było miejscem niebanalnym, spełnieniem marzeń dzieci, rodziców i kadry.

Wraz z całym zespołem będziemy dbać o to, by przestrzeń Sprężynowa dawała dzieciom jak najwięcej szans na rozwój ich potencjału.

Sprezynowo Agnieszka Dmuchowska

AGNIESZKA DMUCHOWSKA

Psycholog, Założycielka Sprężynowa
Prywatne przedszkole i żłobek na Grochowie w dzielnicy Praga-Południe

Witajcie w Sprężynowie!
Jest to szczególne dla mnie miejsce.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat moje życie uległo totalnej transformacji. Pojawienie się dzieci pozwoliło mi odnaleźć siebie, spełnić się w nowej roli jako mamy, nabrać dystansu do wielu tematów, ale jednocześnie nauczyło mnie pokory i wdzięczności.

Kontakt z dzieckiem jest dla mnie fascynującą ścieżką przez wszystkie etapy jego rozwoju. Uwielbiam zauważać kolejne osiągnięcia – zarówno w aspekcie poznawczym, psychicznym jak i emocjonalnym małego człowieka. Dziecięca kreatywność, elastyczność a także wszechstronność są dla mnie inspiracją do działania. To właśnie sprawiło, że postanowiłam zupełnie zmienić ścieżkę swojej kariery i spróbować swoich sił w psychologii dziecięcej. Dzięki temu poznałam pojęcie sprężystości psychicznej, która stała się inspiracją do powstania Sprężynowa.

Nie jestem nauczycielem, choć przez wiele lat uczyłam dzieci starsze i młodsze (matematyki i języka angielskiego). Nie gram na instrumentach, ale uwielbiam słuchać koncertów fortepianowych, skrzypiec czy gitary. Nie mam też zbyt wiele możliwości żeby zawalczyć ze światem w temacie ekologii, ale robię wszystko, żeby zminimalizować swój ślad węglowy, również w Sprężynowie.

Uwielbiam czytać książki w języku polskim i angielskim, zachęcać do rymowanek logopedycznych. Jestem zafascynowana metodą mindfullness dla dzieci i elementy metody Eline Snel (Uważność żabki) będę starała się wdrażać w Sprężynowie.

Wierzę, że dla dzieci ważne jest to co pokazujemy im własnym działaniem. To od nas uczą się nawyków żywieniowych, wrażliwości na kulturę, naturę, poczucia przynależności społecznej. Naszym zadaniem jest dać im przestrzeń do jak najswobodniejszego rozwoju – dzięki temu będą budować swoją kreatywność, poczucie własnej sprawczości i wartości.

Sprezynowo_PZ-409

Ewelina Grzyb

Kierownik Żłobka, Psycholog, Opiekunka, Grupa Turkusowa

Do Sprężynowa trafiłam dzięki pięknej podróży, jaką przebyłam z Krzysiem i jego mamą, założycielką Sprężynowa. Razem z Krzysiem przeszłyśmy proces adaptacji w żłobku, poznałyśmy się bliżej i obie stwierdziłyśmy, że nadajemy na podobnych falach. Sprężynowo to miejsce nastawione na relację i podążanie za dzieckiem z jednoczesnym poszanowaniem granic i odrębności każdej jednostki. Do tego nastawione na wieloaspektowe wsparcie całej rodziny. Jego idee są mi bardzo bliskie i na co dzień w zgodzie z nimi pracuję i wychowuję czteroletnią córeczkę. Miłość do dzieci, radość z przebywania z nimi i opieki towarzyszy mi od kiedy sięgam pamięcią. To ja jestem tą dziewczyną, która opiekowała się wszystkimi maluchami w okolicy (od niemowląt po przedszkolaki i te ciut starsze dzieciaki) w każdej wolnej chwili. Od zawsze czułam również, że chcę pomagać dzieciom i ich rodzicom, nie tylko w zapewnieniu opieki nad nimi, ale także w zrozumieniu dynamicznego rozwoju ich Dziecka. Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją Psychologia Kliniczna Dziecka i Rodziny. Od tego momentu pomagam dzieciom i rodzicom przejść ten nieznany i wymagający okres adaptacji oraz wspieram dzieci w jak najlepszym harmonijnym rozwoju, rozwiewam niepokoje rodziców dotyczące rozwoju ich pociech, a gdy jest potrzeba wspólnie poszukujemy źródeł napotkanych trudności i pracujemy nad nimi. Jestem zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców oazą spokoju. Aktywna pracę z dziećmi rozpoczęłam w 2008 roku. Od tej pory z Małymi Ludźmi i ich Rodzicami mam stały codzienny kontakt. Napędza mnie to do działania i daje dużo radości. Cudownie jest obserwować, jak zmieniają się nasze maluszki i maszerują dalej w świat wyposażone w wachlarz doświadczeń i umiejętności budujących poczucie ich wartości, sprawczości, mechanizmów radzenia sobie w różnych sytuacjach. W dalszym ciągu poszerzam swoją wiedzę oraz kwalifikację poprzez udział w różnych kursach, szkoleniach, a także studiach podyplomowych. W życiu prywatnym jestem mamą bardzo aktywnej czterolatki. W swoim rodzicielstwie kieruje się zasadami rodzicielstwa bliskości oraz porozumienia bez przemocy. Zafascynowana jestem również metodą Pozytywnej Dyscypliny, która przedstawia konkretne wskazówki wychowawcze ułatwiające codzienne życie. W swojej pracy również kieruje się tymi zasadami. Do zobaczenia w Sprężynowie!

Katarzyna Stanek

Katarzyna Stanek

Opiekunka, Grupa Turkusowa

Mam na imię Kasia i pracuję w grupie Turkusowej w Sprężynowym żłobku. Przez wiele lat pracowałam w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem, ale dopiero praca z dziećmi sprawiła, że mogę nazwać moją aktywność zawodową pasją! Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi (zarówno w żłobkach niepublicznych jak i publicznych, oraz klubach malucha). Ciągle poszerzam swój piórniczek z narzędziami do pracy z dziećmi. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia (w tym: Bajkoterapia oraz Kurs I stopnia „Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne”), które na co dzień wykorzystuję i dostosowuję do potrzeb dzieci. Uwielbiam pracę w duchu bliskościowym. Zarówno na polu zawodowym jak i prywatnie, jako mama, stosuję metody oparte na założeniach rodzicielstwa bliskości oraz NVC.

To co mnie nakręca do działania to energia i uśmiech dziecka, a także możliwość uczestniczenia w tych szczęśliwszych jak i trudniejszych chwilach życia dziecka. Zostałam obdarzona ogromną dawką wrażliwości, empatii, cierpliwości i spokoju dzięki czemu mogę wspierać maluszki w ich rozwoju i towarzyszyć im w codziennym poznawaniu świata. Moim głównym atutem jest otwartość na innych i ich potrzeby.

W Sprężynowie czuję się jak w domu 😊 Każda chwila w mojej pracy jest bezcenna, wspólnie spędzony czas z dziećmi to dla mnie niesamowita przygoda i inspiracja.

Margaryta Przedszkolanka Sprezynowo

Margaryta Sorokun,
zwana Ritą lub Małgosią 😊

Opiekunka, Grupa Turkusowa

Mam na imię Małgorzata jestem opiekunką w grupie Turkusowej w żłobku. Od kilku lat pracuje z dziećmi w wieku 1-3 lat. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i to one wpłynęły na skierowanie mojej ścieżki zawodowej na obecne tory. W pracy z dziećmi stawiam na zajęcia muzyczno-ruchowe, bo mocno wierzę, że muzyka oraz ruch najlepiej wpływają na prawidłowy rozwój psycho-motoryczny dziecka. Pozwala też pozbyć się napięcia z ciała i umysłu. Dzieci mają w sobie ogrom energii i spontaniczności, które mnie pasjonują. Jako filolog literatury staram się też zaciekawiać dzieci słowem pisanym. Robię to przy pomocy starannie dobranych książek ale też „zarażając” je wierszami, śpiewem i rymowankami w różnych językach, w tym również w języku ukraińskim, który jest moim językiem ojczystym. Interesuję się psychologią rozwoju i uwielbiam zagłębiać się w tym temacie na różnych szkoleniach i warsztatach. Cieszę się, że jestem członkiem ekipy Sprężynowa, ponieważ dopiero w tym miejscu, czuję, że się spełniam. Identyfikuję się filozofią tego miejsca oraz metodami, które stosujemy. Uważam, że w przyszłości nasze Sprężynki wyrosną na ludzi myślących, pewnych siebie, szanujących siebie i otaczający świat, ale przede wszystkim życzę im, żeby były szczęśliwe!

Magda Przedszkolanka sprezynowo

Magda Pech

Opiekunka, Grupa Turkusowa

Jestem Magda i jestem wychowawczynią grupy żłobkowej. Mam 3 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i uwielbiam to co robię. Nieustannie poszukuję nowych możliwości do poszerzania swojej wiedzy. Uważam, że człowiek ciągle powinien się doskonalić. Studiuję psychologię a w czasie wolnym biorę udział w licznych kursach i szkoleniach, związanych z moim zawodem. Prowadzę również zajęcia dodatkowe dla dzieci w wieku 1-3. Praca z najmłodszymi jest moją pasją i przynosi mi wiele radości. Podziwiam ich entuzjazm, spontaniczność i ciekawość świata. Uważam, że w mojej pracy najważniejsze jest budowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa, która umożliwia wszechstronny rozwój dziecka. Zaangażowanie dzieci w moje zajęcia przynosi mi wielką satysfakcje i motywuje do dalszego zaskakiwania maluszków nowymi pomysłami. Najbardziej ze wszystkich zajęć lubię te podczas których cali się " brudzimy" 🙂 W swojej pracy kieruje się słowami Janusza Korczaka: „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci - są ludzie.". W przyszłości chciałabym zajmować się ochroną praw dzieci.

Prywatne przedszkole na Grochowie, prywatne przedszkole na Pradze-Południe, Prywatne przedszkole DYI, prywatny żłobek na Grochowie, prywatny żłobek na Pradze-Południe

Iwona Kosińśka

Nauczycielka, Grupa Cytrynowa

Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi budowała jeszcze w okresie studiów (jest absolwentką Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach oraz Uniwersytetu M. Curie-Składowskiej w Lublinie).
Od początku mówiła, że praca z dziećmi to jej marzenie i odkąd pamięta swoją przyszłość zawodową wiązała z nauczaniem dzieci.

Uwielbia teatr i wspaniale wplata zainteresowanie sztuką w pracy z dziećmi. Ponadto jest inicjatorką wielu aktywności DIY – zawsze nosi przy sobie ciekawe gadżety ( muszelki czy kamyczki), zachęca dzieci do kreatywnego tworzenia „czegoś z niczego” przy pomocy kasztanów czy liści lub patyków.

W swojej pracy kieruje się prostą zasadą – w przedszkolu nie ma miejsca dla osób, które nie kochają dzieci. Empatyczna komunikacja i podążanie za dzieckiem stanowi dla niej podstawę, a kluczem do świata dziecka jest szacunek i akceptacja jego emocji. Z resztą sama mówi:

„Moją misją jest aby zaszczepić w dzieciach samodzielność, pewność siebie oraz uwrażliwić je na piękno otaczającego nas świata, w szacunku dla własnych uczuć i potrzeb, ale też uczuć i potrzeb innych. W Sprężynowie odnalazłam miejsce, w którym będę mogła oddać swe serce oraz realizować się zawodowo, w zgodzie ze sobą.”

Prywatnie jest oddaną mamą cudownego 13 –latka - Macieja.

Martyna Sioch

Psycholożka, Pomoc Nauczyciela,
Grupa Cytrynowa

Cześć!
Mam na imię Martyna i współprowadzę grupę cytrynową. Z wykształcenia jestem psycholożką, a w Sprężynowie pełnię rolę pomocy nauczyciela. Zamiłowanie do (współ)pracy z dziećmi odkryłam w czasie opieki nad młodszymi członkami mojej rodziny, ale nie widziałam dla siebie miejsca w placówkach systemowych. Dopiero poznanie pedagogiki alternatywnej sprawiło, że zaczęłam wiązać swoją ścieżkę zawodową z edukacją.

W kontakcie z drugim człowiekiem ważny jest dla mnie szacunek, indywidualne podejście oraz empatyczna komunikacja. Jestem przekonana, że w Sprężynowie współtworzę przestrzeń dla mieszanki kreatywności, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, w której mogę działać w zgodzie ze sobą. Pragnę, by umożliwiała ona dzieciom harmonijny rozwój oraz dawała szansę na realizację pełni wrodzonego potencjału.

Wierzę w sens (współ)pracy z dzieckiem opartej na bezpiecznej i szczerej relacji, dlatego w budowaniu więzi ze Sprężynkami stawiam przede wszystkim na autentyczność. W moich żyłach płynie muzyka – uwielbiam śpiew i spontaniczną ekspresję za pomocą ruchu. W wolnych chwilach chętnie sięgam po gry planszowe, chodzę na spacery i zajmuję się psychoedukacją na Instagramie.

MONIKA

Monika Zielińska

Nauczycielka, Grupa Zielona

Jestem Monika i jestem nauczycielem w grupie Zielonej. Maria Montessori wierzyła, że w czasie pierwszych 6 lat życia dziecko uczy się więcej niż kiedykolwiek później, dlatego bardzo się cieszę, że mam możliwość i przyjemność bycia częścią tego procesu. Skończyłam studia magisterskie na AWF na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej i choć pierwszy dyplom nie wiązał się z pracą w przedszkolu – to już wtedy zajmowałam się prowadzeniem zajęć dla dzieci. Narodziny mojego syna były inspiracją do dalszego rozwoju i budowania własnych kompetencji w zakresie wspierania rozwoju małego dziecka. Jako świeżo upieczona mama zafascynowałam się zdrowym odżywianiem, w efekcie czego ukończyłam studia podyplomowe w IŻiŻ na kierunku poradnictwo dietetyczne. Następnie studiowałam na APS na kierunku Pedagogika Szkolna i Przedszkolna a także odbyłam roczny kurs przedszkolny pedagogiki Marii Montessori w Stowarzyszeniu "Montessori bez granic".

Wzięłam udział w cyklu warsztatów z zakresu NVC: „Język Serca w pracy z dziećmi i młodzieżą”, organizowanego przez Wyspę Zmian i Fundację Świadomego Rozwoju. Praca z dziećmi daje mi poczucie głębokiego sensu i spełnienia. Uwielbiam towarzyszyć małemu człowiekowi w odkrywaniu przez niego świata. Uważam, że w dzisiejszym świecie przed dziećmi stoi bardzo dużo wyzwań i dzięki swojej pracy mam poczucie, że mam wpływ na kształtowanie się przyszłego pokolenia. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku od roku do 6 lat i lubię to co robię, bo "gdy śmieje się dziecko śmieje się cały świat" 🙂 Prywatnie uwielbiam spędzać czas z moją najbliższą rodziną 🙂 Wspólnie z moim mężem, 9 letnim synem Michałem podróżujemy, jeździmy na wycieczki rowerowe a także doceniamy wspólne chwile w zaciszu domowym. Ja, moich dwóch chłopaków i dwa koty - to moja pełnia szczęścia 🙂

KAMILA sprężynowy

Kamila Sanojca

Pomoc Nauczyciela, Grupa Zielona

Nazywam się Kamila i pracuję jako pomoc nauczyciela w grupie Zielonej. Już jako nastolatka zaczęłam opiekować się dziećmi i wiedziałam, że ta praca to coś więcej, niż tylko opieka czy zabawa. Czas spędzony z dziećmi jest nie tylko przyjemnością, ale też wielką nauką. W swojej pracy stawiam na zrozumienie potrzeb dziecka oraz towarzyszących mu emocji. Lubię rozwijać i przedstawiać dzieciom mało znane tematy. Ciekawość jaka przy tym im towarzyszy jest wyjątkowa i pochłaniająca. Lubię wspierać dzieci w ich szczęśliwych ale i trudnych chwilach. Sama czerpię z tej pracy ogromną satysfakcję ale i wiedzę. W Sprężynowie wychowawcy posługują się niezwykłym językiem – pełnym akceptacji i zrozumienia. Dzięki licznym kursom z zakresu NVC poznałam solidną bazę Porozumienia bez Przemocy i staram się ją wdrażać zarówno w pracy jak i w życiu osobistym. Jak się okazało, ta forma komunikacji jest mi bardzo bliska. Wybór kierunku studiów na jaki postawiłam był oczywisty. Od trzech lat studiuję pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną aby w przyszłości zostać nauczycielką.

logopeda w przedszkolu Joanna

Joanna Skowrońska

Logopedka

Ukończyłam logopedię i pedagogikę specjalną na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, neurologopedię i surdologopedię na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie, terapię pedagogiczną w Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie. Jestem także providerem Neuroflow, terapeutą psychomotoryki oraz terapeutą miofunkcjonalnym.

W dalszym ciągu poszerzam swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w szkoleniach, konferencjach i kursach.

Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16, jako specjalista w ramach zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka zajmując się terapią neurologopedyczną dzieci z zaburzeniami rozwoju już od pierwszych miesięcy życia, a także prowadzę terapię logopedyczną dla każdej grupy wiekowej. W Sprężynowie mam okazję wykorzystać swoje doświadczenie w pracy z maluszkami, które zdobyłam w pracy z dziećmi we Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju Dziecka.

Wartości które przyświecają twórcom Sprężynowa to także moje wartości:
- Rozwój dziecka…po to jestem żeby wspomagać
- Emocje…wspólnie uczymy się jak z nimi sobie radzić
- Ruch…podstawa rozwoju dziecka (,,Mózg lubi ruch” hasło PPP16)
- Wrażliwość ekologiczna…musimy dbać o swój dom
Wrażliwość artystyczna - sztuka to bardzo ważny element wpływający na rozwój dziecka.

Prywatnie jestem mamą dorosłych już dzieci i niepełnoletniego Bambo (Norweski Leśny).

Jestem wegetarianką od 30 lat, fanką aktywnego stylu życia, mam pasje na które próbuję znaleźć czas (m in. taniec, joga, ekologia)

Dziękujemy za wiadomość!

Odpowiemy tak szybko, jak to będzie możliwe.

Pozdrawiamy,

Zespół Sprężynowy